Σπουδαία επιτυχία για τους Νέους του Συλλόγου μας, καθώς επικράτησαν με 3-0 του ΠΑΟ Καματερού και προκρίθηκαν στον τελικό του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ.

Στο ουδέτερο γήπεδο της Νέας Ιωνίας φιλοξενήθηκε ο ημιτελικός του πρωταθλήματος. Στο Α’ ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με δυνατές μονομαχίες και χωρίς σπουδαίες φάσεις.

Το συγκρότημα του του Παναγιώτη Γιαννενάκη όμως μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη, πιέζοντας ασφυκτικά τον αντίπαλο και σκοράροντας τελικά 3 τέρματα.  Η αρχή έγινε στο 51′, όταν ο Βουγιουκλίδης από πλάγια θέση άνοιξε το σκορ. Στο 62′ η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της με τον Τόσκα και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Αυγουστάτος με φοβερό σουτ στο 70′.

Η selfie της πρόκρισης!!!

Οι φίλαθλοι της ομάδας μας, βρέθηκαν για ακόμα μια φορά στο πλευρό των παιδιών μας, ενισχύοντας την προσπάθεια τους. Μέτα και το νικηφόρο αποτέλεσμα η ομάδα μας εξασφάλισε την παρουσία της στο Μεγάλο Τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει τον Απόλλων Χαλανδρίου (η ημέρα διεξαγωγής και το γήπεδο, δεν έχουν ακόμα ανακοινωθεί.